Tagasi kalendrisse

Jaapani popkultuuri päev

Aeg: 24.03.13  12:00–17:00
Asukoht: Kumu näitusesaalid

Pühapäeval, 24. märtsil toimub Kumu kunstimuuseumis Jaapani popkultuuri päev, mis kaasneb näitusega „Ulmelised ruumid ja linnavisioonid. Jaapani animatsiooni kõrghetked". Päeva jooksul toimuvad ekskursioonid, Jaapani-teemalised interaktiivsed mängud, kassikõrvade meisterdamine, anime joonistamise töötuba, pinksiklubis lauatennise mängimine ja animetegelaste cosplay. Osalemine muuseumipiletiga.

Päevakava:
Kell 13.00 anime joonistamise töötuba (grupp täis)
Kell 15.00 anime joonistamise töötuba (kohtade arv piiratud)
Eelregistreerimine: merilin.mets@ekm.ee
Kell 14.00 tutvustab näitust selle koordinaator ja kunstiteadlane Ragne Nukk
Kell 16.00 tutvustab näitust kunstiteadlane Merilin Mets

Jaapani popkultuuri päeval tuleb Kumusse Tartu Animeklubi Asashio, mille liikmete juhendamisel saab proovida kätt anime joonistamises ja meisterdada kassikõrvu. Kohapeal on võimalik osta sushi't otse Sushimonilt ja mängida Jaapani-teemalisi interaktiivseid mänge.

„Suured silmad, värvikirevad juuksed, pikad jalad ja nöpsnina – need on vaid ühed paljudest animetegelastele omastest eripäradest, mis selle animatsioonistiili nii tuntuks on teinud," kirjeldab anime joonistamise töötuba Tartu Animeklubi Asashio president Kaia Jallai. „Niipalju kui on animesid, on ka joonistusstiile oma niššidega. Joonistustöötoas on võimalik proovida, milline näeb välja just see sinule omane animestiilis tegelane."

Ülevaate animetegelaste anatoomiast ja nendega seotud värvikasutusest annavad animekunstnikud Gerli Carol Koppel ja Jaanek Lehtsalu.

Meelelahutust pakub ka Pinksiklubi, kus külastajad võivad proovile panna oma lauatenniseoskused. Pinksiklubi kujutab endast lauatennisele ja muusikale keskenduvat urbaanset installatsiooni, mille kontseptsiooniks on luua sotsiaalset kokkukuuluvust, jätkusuutlikkust, disaini ja kunsti avalikus linnaruumis.

Võistelda saab nii omavahel kui ka animekarakteriteks kostümeeritud cosplay-tegelaste vastu. Sõna cosplay koosneb sõnadest cos, mis pärineb sõnast costume (kostüüm) ja play (mäng). Inimesed, kes tegelevad cosplay'ga, kostümeerivad ennast. Nad riietuvad oma lemmik anime-, koomiksi-, mängu- või filmitegelaseks. Piiri siinkohal ei ole. Põhiline on soov mängida mõnda fiktiivset tegelaskuju. Kostüüme ja selle juurde kuuluvaid aksessuaare meisterdatakse kas ise või ostetakse.

Näitusel „Ulmelised ruumid ja linnavisioonid. Jaapani animatsiooni kõrghetked" on esmakordselt ühtseks väljapanekuks koondatud 1990. aastate olulisemate teadusulme animefilmide joonistused ja taustaplaanid ulmelistest maastikest ja tulevikulinnadest. Näitusel eksponeeritud kunstnikud on oluliselt mõjutanud nüüdisaja arusaama tüüpilisest animefilmi stiilist.

Näitus on Kumu kunstimuuseumi 4. korruse B-tiivas avatud 18. maini 2013.

Lisainfo: 602 6025, merilin.mets@ekm.ee