Tagasi kalendrisse

Pikad kolmapäevad Kadriorus: Animatsiooni roll narratiivi esitamisel

Aeg: 20.03.13  18:00–20:00
Asukoht: Kumu näitusesaalid

Kolmapäeval, 20. märtsil kell 18 peab japonoloog Rait Piir Kumu kunstimuuseumis loengu teemal „Animatsiooni roll narratiivi esitamisel". Loeng on seotud näitusega „Ulmelised ruumid ja linnavisioonid. Jaapani animatsiooni kõrghetked". Jaapani legendaarsete animefilmide režissööride ja filmikunstnike originaaljoonistuste näitus on esimene omataoline projekt Euroopas ning on Tallinnasse jõudnud Berliinist ja Madridist. Osalemine muuseumipiletiga.

„Jaapani animatsioon on tõmmanud inimesi juba aastakümneid oma huvitavate ja mitmekülgsete lugude ning värvikate karakteritega," ütles Rait Piir. „Anime jutustatavad lood on üheks põhjuseks miks Jaapani animatsiooni on saatnud nii suur edu üle kogu maailma, võimaldades sellel kasvada tohutult suureks tööstuseks."

Teine Jaapani animatsiooni edu saladus peitub visuaalses küljes, mille varieeruv, kuid siiski iseäralik stiil on saanud lausa ikooniliseks ning erineb paljuski Lääne animatsioonist. Animatsioon toob vaataja silme ette narratiivi ehk annab loo edasi vaatajale seda visuaalselt näidates.

„Animatsioon ja kunst määravad ära, kuidas see ka vaatajani jõuab ning kuidas vaataja ennast looga suhestab või mis emotsioone tunneb," lisas Piir.

Niisiis võib loo jutustamine varieeruda oluliselt seeläbi, kuidas animatsioon seda presenteerib. Loengu käigus proovib japonoloog Rait Piir anda ülevaate mõningatest levinumatest Jaapani animatsiooni visuaalsetest tehnikatest narratiivi eri aspektide presenteerimisel ja rõhutamisel.

Pühapäeval, 24. märtsil toimub Kumu kunstimuuseumis Jaapani popkultuuri päev, mille raames toimuvad anime joonistamise töötuba ja juhitud ekskursioonid.
Täpsem info: http://www.kumu.ee/et/kylastajale/kalender?view=event&id=1000

Näituse kuraatorid on Stefan Riekeles ja David d'Heilly, projekti läbiviija Les Jardins des Pilotes (Berliin) koostöös 2dk (Tōkyō) ja partner on Obra Social Caja Madrid (Hispaania).

Näitus „Ulmelised ruumid ja linnavisioonid. Jaapani animatsiooni kõrghetked" on Kumu kunstimuuseumis avatud 18. maini 2013.

Loeng toimub publikuprogrammi „Pikad kolmapäevad Kadriorus" raames, mis kestab Eesti Kunstimuuseumi Kadriorus asuvates muuseumides 2012. aasta oktoobrist 2013. aasta aprillini. Mikkeli muuseum, Kadrioru kunstimuuseum ja Kumu kunstimuuseum on kolmapäeviti avatud kuni 20.00.

Üritused toimuvad:
iga kuu 1. kolmapäeval Mikkeli muuseumis
iga kuu 2. kolmapäeval Kadrioru kunstimuuseumis
iga kuu 3. ja 4. kolmapäeval Kumu kunstimuuseumis