Tagasi kalendrisse

Pikad kolmapäevad Kadriorus: Kumu madalalt ja kõrgelt – skulptuuri eri

Aeg: 24.04.13  18:00–20:00
Asukoht: Kumu näitusesaalid

Kolmapäeval, 24. aprillil kell 18 kutsub Kumu kunstimuuseum osalema publikuprogrammi „Pikad kolmapäevad Kadriorus" selle hooaja viimasel üritusel „Kumu madalalt ja kõrgelt – skulptuuri eri". Kunstiteadlase Juta Kivimäe juhtimisel saavad kõik huvilised tutvuda nii Kumu sisehoovis asuvate skulptuuride kui ka püsiekspositsioonis ja Jaan Koorti loomingu näitusel välja pandud teostega. Osalemine muuseumipiletiga.

„2012. aasta oktoobris esimest korda toimunud publikuprogramm „Kumu madalalt ja kõrgelt" tekitas muuseumi- ja kunstisõprades väga suurt huvi. Seekord otsustasime keskenduda Kumu sisehoovis ja püsiekspositsioonis olevale skulptuurile," ütles Kumu hariduskeskuse juhataja Piret Lindpere.

Muuseumikülastajal on hea võimalus tutvuda ka viimast nädalat avatud eesti modernismi esimese põlvkonna ühe silmapaistva klassiku Jaan Koorti (1883–1935) näitusega „Modernismiaja klassikud. Jaan Koort", mis koondab kunstniku teoseid tema erinevatest loominguperioodidest. Peamiselt figuuri- ja portreekunstnikuna tegutsenud Koorti tööde väljapanekus on maalid, skulptuurid, keraamika ning rikkalik valik joonistusi. Esindatud on nii üldrahvalikult tuntud tähtteosed, näiteks pronksi valatud „Metskits" (1929) kui ka rahvusromantilised puu- ja graniitportreed, mitmed abikaasa ja laste portreed ning muud erinevates materjalides korduvad õnnestunud motiivid. Samuti esitleb näitus Koorti Pariisi agulivaateid ja cézannelikke natüürmorte, mis on varase eesti modernismi võõrandamatu osa.

Kogunemine Kumu infoleti juures.

Ilusa ilma puhul algab ringkäik Kumu sisehoovist.

Publikuprogramm „Pikad kolmapäevad Kadriorus" toimub Eesti Kunstimuuseumi Kadrioru filiaalides oktoobrist aprillini, kui Kadrioru kunstimuuseum, Mikkeli muuseum ja Kumu kunstimuuseum on avatud kella 20ni.