Tagasi kalendrisse

Kumu Dokumentaal

Aeg: 08.05.13  18:00–19:30
Asukoht: Kumu auditoorium
Hind: tasuta

La soufrière – vältimatu katastroofi ootuses
Saksamaa 1976, 31'
Saksa keeles, ingliskeelsete subtiitritega

Op: Jörg-Schmidt Reitwein, Ed Lachmann,
Mont: Beate Mainka-Jellinghaus

1976. aasta suvel on oodata Prantsuse Kariibi saartel Guadeloupe vulkaani purset, mis ähvardab enda alla matta kogu saare. Katastroof näib olevat vältimatu. Saareelanikud evakueeritakse, paigale jääb ainult mõni üksik, nende hulgas vana ja puruvaene mees, kes jätab enda elu Jumala hooleks. Kõrgendatud ohust hoolimata jälgib Herzog ja tema võttetiim "vaikust enne tormi" suure huvi ja tähelepanekuga...

Pimeduse õppetunnid
Saksamaa, Prantsusmaa 1992, 52'
Saksa keeles, ingliskeelsete subtiitritega

Op: Paul Berriff
Mont: Rainer Standke
Muusika: Edvard Grieg, Gustav Mahler, Sergei Prokofjev, Richard Wagner

""Pimeduse õppetunnid" on filmitud Kuveidis, mil kogu maailm oli tules," ütleb Herzog. «See ei ole dokumentaalfilm intervjuude ja kommentaaridega. See on stiliseeritud nägemus kummalisest planeedist, kus ellu võivad jääda vaid bakterid, skorpionid ja prussakad."

Pärast Lahesõda Iraagi poolt maha jäetud piirkond kujutas endast maailma kõigi aegade suurima ökoloogilise kahjustusega ala. Lugematu hulk puurauke oli leekides ja miljonid tonnid naftat voolas Pärsia lahte. Kahjutuled, mille suits peitis kogu taeva, on tänaseks kustutatud, kuid hävingu tagajärjed näitavad end tänapäevani. Filmis puudub praktiliselt sõnaline osa. Herzog kasutab selle asemel palju Richard Wagneri muusikat, mis mõjub kurjakuulutava maailmalõpuna.

 

Werner Herzogi ekstaatiline tõde Kumu auditooriumis

Käesoleva aasta märtsist kuni detsembrini linastuvad sarjas „Kumu dokumentaal" üheksal korral tänapäeva ühe viljakama ja mitmekülgsema filmivisionääri Werner Herzogi dokumentaalfilmid. Herzog, kes pole kunagi ise filmikoolis õppinud ega soovita seda ka teistele, viib meid oma unenäoliste dokkfilmidega nihestatud universumisse, milles me elame, aga millega kunagi ei harju.

Sarja kuulub 13 ekstremistlikku, piire ületavat filmi. Publik saab näha ja kogeda nii kaugete paikade ehedat ilu kui ka koledust, siseneda nii tavaliste inimeste kui ka ekstsentrikute rõõme ja muresid täis tegemistesse ning samuti olla osaline täielikku üksindusse jäetud pimekurtide maailmas, mis peegelpildina tervetele inimestele on üheaegselt veatu ja vigane. Nagu see on ka meie igapäevases maailmas.

Filmid on toodud teieni Ameerika Ühendriikide saatkonna ja Goethe Instituudi abil.