Tagasi kalendrisse

Naistepäeva eri Kumus: Naine eesti kunstis

Aeg: 09.03.13  14:00–15:30
Asukoht: Kumu näitusesaalid

Laupäeval, 9. märtsil ja pühapäeval, 10. märtsil toimuvad Kumu kunstimuuseumi püsinäitusel ekskursioonid „Naine eesti kunstis" kunstiteadlase Helena Ristheina juhtimisel.

„Ekskursioonil vaatleme naise erinevat rolli kunstiteoste looja ja modellina," ütles Kumu vanemgiid Helena Risthein. „Näiteks on maanaist ja oma ema portreteerinud nii Jaan Koort kui ka Johann Köler, rohkesti erisuguseid naisi on aga kujutanud Eduard Wiiralt."

Eesti Kunstimuuseumi kogusse kuuluvad tuntud luuletajate, kunstnike, muusikute, näitlejate, tantsijate portreed, aga ka meie klassikute kujutatud jaapani, tatari ja itaalia kaunitarid. Mõni naine teeb ränka maatööd, teine igavleb kohvikus, mõnelt maalilt vaatab vastu puuderdatud aadlidaam, teiselt jälle sotsialistliku töö kangelane. Mitmes saalis võib tõdeda naisakti tähtsust kunstiajaloos.

„Julie Hagen-Schwartz oli Peterburi Kunstiakadeemia esimene naisakadeemik, Karin Lutsu on nimetatud feministiks. Oma põhimõtetele jäid rasketes oludes truuks Linda Kits-Mägi ja Olga Terri," lisas Helena Risthein.

„Naine eesti kunstis" ekskursioonid toimuvad:
laupäeval, 9.03 kl 14 eesti keeles ja kl 16 vene keeles;
pühapäeval, 10.03 kl 13 vene keeles ja kl 15 eesti keeles.

Ekskursioon kestab 60 minutit. Osalemine muuseumipiletiga.