Haridusprogrammid

Haridusprogrammid muuseumis on kindlale stsenaariumile rajatud interaktiivsete muuseumitundide sarjad, üksikud temaatilised muuseumitunnid või erinevad suuremad kunstiprojektid lasteaedadele ja koolidele. Programmid toimuvad nii muuseumipoolsel juhendamisel kui iseseisvalt. Tavaliselt kaasneb programmiga ka loovtöö osa. Muuseumitunnid toimuvad nii kunstisaalides kui ateljeedes. Õpperuumid ja ateljeed on varustatud kõige vajalikuga loominguliseks tegevuseks ning kõiki haridusprogramme juhendavad muuseumipedagoogid või selleks koolitatud inimesed.

Haridusprogrammide tavapärane kestus Kumus on kuni 90 minutit, kokkuleppel lühem.
NB! Tärniga tähistatud programmid on kohandatavad ka erivajadustega gruppidele.
Palume kõik programmid aegsasti ette tellida!

Toetaja: AS Vunder

Lae alla: Haridusbuklett 2013/2014

Uudis! Kunstiharidusprojekt „Kirjavahetus"
Näitusel „Kirjaoskus – kirjaoskamatus". Tallinna XVI graafikatriennaal
Näitusega kaasnevad nii haridusprogrammid, workshop kunstiõpetajatele kui ka kõigile huvilistele avatud osalusprojekt, publikupäevad ja kriitilise kirjaoskuse teemaline väitlus.
Ajaga on vahetunud nii kirjapilt kui ka arusaamine sellest, mis on kirjaoskus. „Kirjavehetuses" on vaatluse all erinevad kirjaoskuse tähendused. Teoseid loetakse nii visuaalses, meedia-alases kui kriitilises võtmes. Loomulikult saavad osalejad ka teada, mis on graafika ja kuidas on see kunstitehnika ajas muutunud.
Lasteaia, põhikooli I ja II astme õpilastele toimub mänguline haridusprogramm „Reisikiri". Põhikooli III astme ja gümnaasiumi õpilased saavad osaleda haridusprogrammis „Kirja-error" ja „Fragmendi jälil".
Lisaks kutsume kunstiõpetajaid 8. märtsil Kumusse töötuppa „Fragmendi jälil". Osalejad saavad hea ettevalmistuse samasuguse töötoa läbiviimiseks koolitunnis.

Monumentaalne Mikko
Gümnaasiumile ja täiskasvanutele
Lepo Mikko (1911–1978) looming teeb koos ühiskonnaga läbi mitu kannapööret – 1930. aastate Pallase traditsioonist sotsialistliku realismi ning sulaaja modernismini. Tema maalides peegelduvad ühiskonna muutuvad väärtushinnangud ja ootused kunstile. Sellele vaatamata on Mikko kunstnik, kes on alati säilitanud endale omase stiili – monumentaalse Mikko, kes armastab laia, panoraamset vaadet. Kunstnik tabab iseloomulikku mitmetes erinevates laadides ja žanrites: hõrgu värvivalikuga maastikes, inimese ja looduse harmooniat kujutavates olustikupiltides, erilise kompositsioonivaistu ja vormikäsitlusega vaikeludes ning jõulistes, kuid tundlikes figuurides.

Gümnaasiumiealistele ning täiskasvanutele mõeldud programmis vaadeldakse Mikko kujunemist kunstnikuna, uuritakse stalinistliku režiimi poolt kunstile kehtestatud karme reegleid ning analüüsitakse kunstikäsitluse muutumist sulaajal. Mikko loomingu taustal arutletakse teemadel, mis hõlmavad nõukogudeaegset ühiskonda ning valitsenud norme, võimumeelsust ja -vastasust, reeglitele allutatust ja vabaduse illusiooni. Ringkäigule järgneb loovtöö, mille käigus uuritakse ja arutletakse põhjalikumalt valitud teoste üle.

UUDIS! Läbi seinte
Põhikoolile ja gümnaasiumile
Kolme muuseumi ühisprogramm
Aastaringne
Niguliste muuseum, Kadrioru kunstimuuseum ja Kumu kunstimuuseum kutsuvad end vaatama uue rakursi alt. Muuseum on tegelikult palju enamat kui kunstiteostega kaunistatud seinad. Muuseum kui hoone on omaette massiivne kunstiteos, mis jääb tihti oma eksponaatide varju. Arhitektuuri ennast ei saa just eriti hästi muuseumisse panna, küll aga saab arhitektuuri muuseumis vaadata – see on igal pool ümber kunsti.
Kolmikprogrammis vaadeldakse ja uuritakse hoonete sise- ja välisarhitektuuri ning liigutakse ringi ajas ja ruumis.

 

Kontakt

E–R 9–17

Tel 602 6074, 5343 9230
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 


kukeklikk