Laste kunstistuudiod

Kunstistuudiod alustavad septembrikuu viimasel nädalal.

Kunstistuudiote 2013/2014 tunniplaan:

Kolmapäev
Kell 11.15 – 4-6-aastased (e.k., õp. Agnes Liiv)
Kell 15.00 – 9-10-aastased (e.k., õp. Agnes Liiv)
Kell 16.30 – 4-5-aastased (e.k., õp. Agnes Liiv)

Neljapäev
Kell 14.30 – 7-10-aastased (v.k., õp. Olga Novikova)
Kell 15.00 – 7-8-aastased (e.k., õp. Agnes Liiv)
Kell 16.30 – 5-6-aastased (e.k., õp. Agnes Liiv)
Kell 16.30 – 5-6-aastased (v.k., õp Olga Novikova)

Reede
Kell 16.30 – 3-4-aastased (v.k., õp. Olga Novikova)

Stuudiotund kestab 90 min.

Kumu kunstistuudio korraldab iganädalasi laste kunstistuudioid lastele alates kolmandast eluaastast.

Kunstikooli eesmärk on pakkuda kunstiõpet ja arendada loovust ainulaadses paigas – Kumu muuseumikeskkonnas. Nii saab Kumust laste jaoks "oma maja"; põnev ja võimalusterohke ümbrus loob soodsad ja unikaalsed tingimused laste arenguks. Eelkooliealistele lastele suunatud stuudiotes on esikohal tunnetuslik ja mänguline kunstitegemise viis, vanematel laste puhul sihipärasem kunstiõpe. Stuudiote õppekava toetub eelkõige Kumu näituseprogrammile – nii püsiekspositsioonile kui ka vahetuvatele näitustele. Õpe toimub nii eesti kui ka vene keeles.

Kunstistuudiod 2–11-aastastele lastele
Eesti keeles. Juhendaja Agnes Liiv
Kunstistuudiote käigus õpib laps läbi enese tunnetama kunstnike loomingut ning vaatlema ja väärtustama kunstiklassikat. Laps õpib nägema kunstnikku kui endaga võrdset inimest, kes tunneb samuti rõõmu, valu, kurbust, üksindust ja lähedust. Kunstiteoste põhjal tutvutakse erinevate kunstiliikide ja tehnikatega ning katsetatakse neid ise.

Kunstistuudio 3–11-aastastele lastele
Vene keeles. Juhendaja Olga Novikova
Kunstiga tegelemine on laste arengu lahutamatu osa. Kunst annab meile võimaluse mõelda ja rääkida elust, õpetab tunnetama, mõtlema ja looma. Täiskasvanu roll selles protsessis on võimaldada lastele aeg, koht ja tegevus, et lapsed saaksid loomingu abil maailma mõista. Stuudiotunnid koosnevad näitusekülastusest ja arutelust nähtu üle, lugude kuulamisest ning nende loomisest. Tutvutakse erinevate materjalidega, voolitakse, joonistatakse ja meisterdatakse. Lapsed on muuseumis kui uurijad ja loojad.

Kunstistuudio tasu

Kunstistuudiote eest on võimalik tasuda, kas ühe korra, ühe või kolme kuu kaupa:

kunstistuudio ühe korra tasu: 11,50 €
kunstistuudio 1 kuu: 35 €
kunstistuudio 3 kuud: 95 €

Laste kunstistuudiote õppemaksu on võimalik tasuda kas arve alusel ülekandega või muuseumikassas sularahas või pangakaardiga.

Kassast ostes tuleb tšekk esitada kunstistuudio õpetajale. Ülekandega tasumisel saadetakse arve muuseumi poolt PDF-vormingus. Arve koostamiseks on vajalik maksja nimi, isikukood, posti- ja e-posti aadress.

Ühe kuu kaupa tasudes eelmise kuu puudumisi ei arvestada. Erand tehakse juhul, kui laps on pikemalt haige olnud. Kolme kuu õppemaksu tasumisel arvestatakse järgmise makseperioodi alguses eelmise perioodi põhjusega puudutud tunde. Üksikuid tunde ei arvestata.

NB! Kumu kunstistuudiotele ja teistele kursuste tasule ei laiene tulumaksusoodustus.