Publikuprogrammid

Publikuprogrammid on kõikidele inimestele avatud programmid, mis pakuvad kunsti avastamisrõõmu muuseumipileti eest.
Publikuprogrammid kaasnevad Kumu näituste ja tegevustega ning võivad olla ekskursioonid, loengud, teemapäevad või isetegemised.

Elava klassikuga näitusel
Uue publikuprogrammi raames saavad külastajad kord kuus Kumu IV korruse püsiekspositsiooni saalis kohtuda elava klassikuga. Kohtumised kunstnikega iga kuu esimesel laupäeval kell 13.00

Pikad kolmapäevad Kadriorus
Täiskasvanutele, peredele
Veeda kolmapäeva õhtud Kadriorus – Kadrioru kunstimuuseum, Mikkeli muuseum ja Kumu kunstimuuseum on avatud kella kaheksani.

Kumu perehommikud laserkiir Täpiga
Peredele
Iga kuu esimesel pühapäeval kell 12.00–13.00 on 5–11aastased lapsed koos vanematega oodatud tutvumisretkele Kumus.
"Kumu perehommikud laserkiir Täpiga" on programm, kus iga kord räägitakse mõnest eriti toredast kunstiteosest. Liigutakse üheskoos näitusesaalides – vaadatakse, arutatakse ja tehakse ka ise natuke kunsti. Programmid toimuvad alates oktoobrist 2011 (kuni aastani 2014 „Kukesammude" nime all), välja arvatud muuseumi suletud päevadel.

Seminarisari: Raul Meel. Dialoogid lõpmatusega
Eesti avangardklassiku Raul Meele suure isikunäitusega seoses toimub Kumus kunstniku loomingule pühendatud seminaride sari. Kuraator Eha Komissarov märgib näitust saatvas raamatus järgmist: „Meelt käsitlev ajaloodiskursus on sunnitud kõrvale heitma distsiplinaarsed piirid ja asetama rõhu uuendustele, mis kaasnevad Meele meetodiga." Vastastikuse mõttevahetuse käigus on oma vaatenurki ja põnevaid teemapüstitusi publikuga kutsutud jagama mitmed kunstivaldkonna tunnustatud asjatundjad, teadlased ja kriitikud.

Loengusari „Alma mater"
Kõigile kunstihuvilistele mõeldud pühapäevased loengud toimuvad Kumu hariduskeskuse auditooriumis, lektor on kunstiteadlane Helena Risthein. Üliõpilasajast unistavad noored, seda meenutavad heldimusega vanad. Eesti kunstnike hariduspüüdlused on viinud neid kodunt kaugele. Kus on õppinud Kumu püsinäitustel esindatud maalijad ja skulptorid? Mis iseloomustab neid paiku ja neis pakutud haridust?

60+
Seenioridele
Rahuliku tempoga tunniajaline traditsiooniline ringkäik eakatele tutvustab Kumu näitusi või erinevaid püsiekspositsiooniga seotud teemasid. Osalemine muuseumipiletiga!
Kord kuus reedeti nii eesti kui vene keeles.
Kestus: 60 minutit

 

Kontakt

E–R 9–17

Anna-Liisa Tubala

Tel 602 6074, 5343 9230
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.